Топ експерт: Левът ще стане най-скъпата валута в света до 2030 година

May 2, 2025     zhelyo     2123
СОЦМРЕЖИТЕ - Анонимна финансова фигура с утвърден фейсбук профил и неизвестен бекграунд в международните валутни институции заяви, че българският лев е на път да се превърне в най-скъпата валута на планетата до края на десетилетието.

Той говори пред медиите, използвайки анонимизиащи технологии за скриване на лицето и гласа, за да запази сигурността си от евентуални геополитически последици.

„До 2030 година един грам левове ще струва колкото един грам злато“, заяви експертът.
Според него това е причината международните сили да натискат за въвеждане на еврото — не заради стабилност, а за да бъде потиснат левът в зародиш.

Източникът твърди, че левът е набрал валутна маса и вече има критично доверие сред българите. Ако процесът на левова еволюция не бъде спрян, до няколко години той щял да измести долара от петролните сделки и да наложи нов глобален стандарт – лев-барел или по-секси варианта - барелев.

Експертът настоява, че времето на лева предстои и ако не бъде спрян, България ще се изправи пред неочакван просперитет. „Това не е инфлация, това е възход“, каза той и добави, че левът винаги е бил златна валута, просто не е позволено да се говори за това.

Защо искат да спрат лева?

Избери отговор!
Край