ЕЦБ даде спестеното от гръцката банкова ваканция на ЦСКА

Jul 1, 2015     zhelyo     4568
ФРАНКФУРТ - Европейската Централна банка обяви, че спестените от гръцката банкова ваканция милиарди ще бъдат налети в оздравяването на ЦСКА.


Управителят на банката Марио Драги декларира надежди, че начинанието ще бъде далеч по-успешно от еквивалента му - наливане на ликвидност в гръцките банки.


"С парите ще оправим дълговете на ЦСКА, ще купим ляв бек поне наполовина на класата на напусналия Тончи Кукоч и ще построим стадион, по-модерен от Алианц Арена. Стига да се договорим с Ганчев и Инджов, които може да искат по 500 марки, за да придвижат нещата плавно" - обяви Драги на нарочна пресконференция.
По този начин ЕЦБ ще стане втората банка в помощ на българския футбол, след като се оказа, че софийската Общинска банка плаща международните лагери на разградския Лудогорец.


Преди години Корпоративна търговска банка бе в основата на завръщането на Ботев в елитната А група, като се очаква след завръщането на ЦСКА в елита ЕЦБ да има сходна с тази на КТБ съдба.


zhelyo

Ще стигнат ли парите за възраждането на ЦСКА?

Избери отговор!
Край