Пловдивският митрополит Николай, който обяви Мадона за Антихрист и блесна с редица други изказвания, изненадващо за едни, неизненадващо за други и съвсем през карантийките на трети се самообяви за държава. Той подчерта, че така е \"богоугодно\", но също така призна и това, че по този начин сбъдва една от трите си детски мечти.
Другите две били - да се превърне в еднорог, акащ дъга; да снесе яйцето, от което да се излюпи новият Месия, като се очаквало Той да пристигне на земята под формата на сладко кокошлé.
Митрополит Николай се самообяви за държава, тежък визов режим го прави практически недостъпен
Скандалният отец Николай, който според някои е първият талибан-християнин, считано от настъпването на днешния 23-и септември, е нова държава. Поне според себе си. Новоучредената република с управление, използващо отдавна забравения папоцезаризъм, както и елементи на деспотизма, ще се нарича (съвсем логично с оглед адекватността на владиката) Диня.
Диня вече е известна като най-малката държава в света, която нощем има 4 пъти по-голяма територия, тъй като отец Николай спи тогава и се налага да легне. Също така това е единствената страна в света, в която 100 процента от населението има Ролекс.
Основният проблем за постигането на дипломатически отношения с Диня е нейният тежък визов режим, който фактически не допуска грешници и приятели на грешници. Така де факто, де юре и де Граафшап никой няма достъп до новата държава.
Същевременно митрополитът продължава да изпълнява професионално и отдадено духовните си функции и призова България да обяви война на новата еретическа държава, явно яхнал вълната на една добре поддържана шизофрения. Отец Николай обяви, че духовното единство на народа би било попиляно от държава като Диня, но от друга страна се нарече еретик и се разсърди сам на себе си, след което се замери с жежък тамян.
След намеса на органите на реда отец Николай бе разтърван сам от себе си, а държавата Диня призова Иран да пусне бомби над пловдивската митрополия, отговорна за посегателството над суверенитета й. Махмуд Ахмадинеджад, който е брат на митрополита, отговори положително на призива и ни очаква ядрена зима.
Същевременно митрополитът продължава да изпълнява професионално и отдадено духовните си функции и призова България да обяви война на новата еретическа държава, явно яхнал вълната на една добре поддържана шизофрения. Отец Николай обяви, че духовното единство на народа би било попиляно от държава като Диня, но от друга страна се нарече еретик и се разсърди сам на себе си, след което се замери с жежък тамян.
След намеса на органите на реда отец Николай бе разтърван сам от себе си, а държавата Диня призова Иран да пусне бомби над пловдивската митрополия, отговорна за посегателството над суверенитета й. Махмуд Ахмадинеджад, който е брат на митрополита, отговори положително на призива и ни очаква ядрена зима.
zhelyo
снимка: ruvr.ru