Преди ден стана ясно, че Германия и Франция са против влизането на България в Шенгенското пространство, което означава, че държавата ни със сигурност няма да стане част от европейската общност през март 2011.
Като основни причини за това се изтъкват проблемите с корупцията и престъпността, но това не е цялата истина. Истинските причини за получения отказ са, че пратениците на Германия и Франция, са се върнали с месеци по-късно от предвиденото. Вместо посещавайки страната ни двамата да направят подробен и сериозен доклад, те се отдали на чалга и разврат.
Отрязаха ни за Шенген, народът нехае
В резултат на това и двамата били пребити с клон от бреза пред известно столично заведение. Нападателите им отмъкнали портфейлите и ги остригали нула номер – просто така, за подигравка. Без пари и документи, французинът и немецът се прибрали вкъщи благодарение на тираджии, които извършват международни курсове, а в свободното си време продават евтини парфюми.
Не!Новините публикува част от реакциите на граждани, стигнали до редакцията ни:
„Защо да влизаме в Шенгенско пространство? Аз никъде не искам да ходя. В моето си пространство си ми е добре. Може да е тясно и да мирише, ама си мое, нали? Цял живот съм спестявал за него, а сега ще ми пробутват някаква дупка. Айде не на мене тия.“ – Иван, 57 годишен, Харманли.
„Не знам какво е Шенген. Мисля, че е вид катерица… или май беше глиган. Не съм много сигурна, но в и двата случая не съм виждала такива в мола.“ – Мария, 23-годишна, София.
„Е, много ясно, че ще си заключват границите и няма да ни искат. И аз не ни искам. За това нощем си затварям вратницата на къщата със синджир, сезал и два катинара!“ – Петко, 45-годишен, с. Боримечково.
„Аз съм гледал филм за монасите от Шенген, дето си бръснат главите и живеят в планината. А да, те владеят и карате! Жалко, че няма да ни приемат. Мене лично ме кефи да се бия.“ – Христо, 15-годишен, Несебър.
„В Германия и Франция има само превзети хора, които нямат чувство за хумор и телефони с шайба. Да си пият коктейлите и да не се мешат при нас.“ – Искрен, 25-годишен, Пловдив.
„Не знам какво е Шенген. Мисля, че е вид катерица… или май беше глиган. Не съм много сигурна, но в и двата случая не съм виждала такива в мола.“ – Мария, 23-годишна, София.
„Е, много ясно, че ще си заключват границите и няма да ни искат. И аз не ни искам. За това нощем си затварям вратницата на къщата със синджир, сезал и два катинара!“ – Петко, 45-годишен, с. Боримечково.
„Аз съм гледал филм за монасите от Шенген, дето си бръснат главите и живеят в планината. А да, те владеят и карате! Жалко, че няма да ни приемат. Мене лично ме кефи да се бия.“ – Христо, 15-годишен, Несебър.
„В Германия и Франция има само превзети хора, които нямат чувство за хумор и телефони с шайба. Да си пият коктейлите и да не се мешат при нас.“ – Искрен, 25-годишен, Пловдив.
beasta
Хаете ли?
Избери отговор!