200 000 пенсионери подкрепиха гей-парада погрешка

Jun 28, 2009     zhelyo     4124
Над 200 000 български граждани, съставляващи фрагмент от третата възраст сред популяцията на страната, подкрепиха неочаквано гей-парада в столицата вчера.

 

Репорери на Не!Новините се опитаха да разберат какво точно е мотивирало възрастните хора, повечето от които встъпили в граждански брак с човек от другия пол преди десетилетия, да подкрепят шарената феерия в нейното шествие от НДК до Червената къща.
 

Леля Милка (83) си взела сутрешната маршрутка чак от Подгумер , за да присъства: \"Много хубаво време е днеска, че цяла седмица вали. Додохме тук с унуците, на сергей-парад. Още не съм зърнала Сергей, ама пусто много народ. Казаха, че и Веско щял да пее\" - започна да се вдига завесата пред загадката. 

 

Геле Мечкаров (71) идва чак от село Победа край Плевен: \"Смятам, че това днес е предпоставка за втори социалистически празник за народа, второ увеселение като на Бузлуджа. Отиваме в Червената къща, където има запис с реч на Тодор Живков и позабравена руска музика. От три седмици не можах да спя от вълнение за днешния ден... и от простатни проблеми\".

 
Възрастните хора обаче така и не видяха Сергей Станишев, така и не чуха Веселин Маринов, руски песни или запис на Тодор Живков. Когато все пак разбраха за какво става въпрос, наругаха малцината гейове и си тръгнаха.

Край