ул. САН СТЕФАНО №29 - Българската национална телевизия ще се сдобие с още една емисия новини на майчин език от началото на идния месец, като в следобедния блок след новините на турски език ще има и новини на идиотски език.
Според последни проучвания в България най-голяма е общността на идиотите, а БНТ1 като обществена телевизия е задължена да включи в програмата си предавания за тях.
"Идиотският език е с по-беден речник, повече паразитни думи, междуметни форми и най-вече - той се крещи, за да се разбере от неговите адресати" - обясниха от телевизията какво представлява идиотският език.
По БНТ тръгват и новини на идиотски език

За разлика от новините на турски език, партийните лица, яхнали национални символи, за да си придадат патриотичен имидж, докато по един или друг начин подкрепят ДПС, подкрепиха новините на идиотски и изразиха желание дори да ги водят.
Все пак се появиха и критици, които обявиха, че у нас има малцинство на интелигентните хора, което има нужда от вести на помпозен език, а всичко останало си било така или иначе като за идиоти.
zhelyo
Все пак се появиха и критици, които обявиха, че у нас има малцинство на интелигентните хора, което има нужда от вести на помпозен език, а всичко останало си било така или иначе като за идиоти.
zhelyo
За или против новините на идиотски?
Избери отговор!

Учени: Хората трябва да работят, само докато измислят роботи, които да работят вместо тях
21.06.2019

Човек губи по 8% от живота си, отговаряйки на въпроса дали може да му бъде зададен въпрос
26.08.2019