Забраняват продажбата на салфетки в Студентски град

Sep 21, 2012     zhelyo     4198
След като вчера стана ясно, че на провинцията, която от години пребивава на територията на столичния квартал Студентски град, ще ѝ бъде отнета възможността да друса кючеци след 22 часа, сега е внесено предложение и за тотална забрана на продажбата на салфетки в търговските обекти, които се намират на по-малко от 100 м от общежитията.

 

Депутат, дошъл по погрешка в Парламента, сподели пред Не!Новините, че това решение е продиктувано от опасенията, че когато вечерният час за заведенията влезе в сила, хиляди студенти с аграрен произход ще започнат да мятат тонове салфетки извън регламентираните за това места.
 

Както е известно, досега чалготеките играеха ролята на естествен абсoрбатор на боклука, който нашите сънародници от далечни земи произвеждат под ритъма на музика със съмнителни качества. Със затварянето на този тип заведения, предупреждават специалисти, има съвсем реален риск, студентите да засипват коридорите на общежитията и улиците със салфетки в отчаян опит да пресъздадат естествента си среда.

 

В социалните мрежи и клетки вече започнаха студентски кампании срещу предложените поправки чрез безразборното създаване на страници с неграмотно изписани заглавия, в които мнозина отчаяни представители на провинцията заплашиха, че ако им спрат и салфетките ще почнат да хвърлят употребявана тоалетна хартия, позовавайки се на вратички в конституцията, според които всеки гражданин на Републиката има неприкосновеното право на тоалетна хартия, па ако ще турско да стане.

 
Petrusenko

http://petrusenko.be/

Смятате ли, че правителството унищожава културен феномен и трябва да се сезира Юнеско?

Избери отговор!
Край