Професионалният съюз на протестиращите обяви стачка за следващата седмица. Според лидера на синдиката Бисер Миланов-Петното е нарушен кодексът на труда, защото протестиращите получават еднакви надници без значение дали протестират по време на делник или празник. Според синдиката неделните дни трябва да се заплащат двойно.
- Това е недопустимо. Дори колегите, които работят за Българската Социалистическа Партия, която теоретично трябва да е социално ориентирана и да спазва правата на работниците, плаща еднакви надници за понеделник и неделя. Това е недопустимо и трябва да спре. - коментира на учудващо грамотен български Петното.
Синдикатът е един от най-бързо разрастващите се в България, като от 5-6 члена преди Юлските протести се е разрастнал до 1000-2000 души. Според специалисти причината е опитът на всички политически формации да овладеят юлските протести. Синдикатът ще внесе жалба в Бюрото по труда срещу различни работодатели и ще иска обезщетения. От ръководството обявиха, че от понеделник платени протестиращи и контра-протестиращи няма да има.
Синдикатът на професионалните протестиращи обяви стачка
- Да видим как ще живеете без платени протестиращи, с какво ще обясните хората по улицата и по какъв начин ще ги саботирате. - закани се Петното.
Очакват се и действия от Съюза на платените коментатори на статии, който излезе с искания за заплащане на коментиращ профил, а не на физическо лице, както е в момента. Според тях това е честно, защото много от платено коментиращите работят с хиляди профили, което ги прави много по-влиятелни от средностатистическия човек.
Дон Асенчо
Очакват се и действия от Съюза на платените коментатори на статии, който излезе с искания за заплащане на коментиращ профил, а не на физическо лице, както е в момента. Според тях това е честно, защото много от платено коментиращите работят с хиляди профили, което ги прави много по-влиятелни от средностатистическия човек.
Дон Асенчо
Какъв дял от протестите са платени?
Избери отговор!