Студеното време, което продължава да властва над цялата страна, ще се задържи поне до края на месец май. Това съобщават водещи метеоролози в страната, които освен прогнозата за времето, водят и домашните си любимци на разходка, ако не е твърде студено и не вали.
Според тях честите превалявания от сняг се дължат преди всичко на пърхота на „Тоя горе“ или най-вероятно става въпрос за изкуствен сняг от машините в Банско, докаран чрез силните „подухвания“, които българския народ дружно прави от около 20 години.
Водещи метеоролози: Зимата ще продължи до края на май
Основното предимство на студеното време е това, че хората могат да съхраняват хранителни продукти по первазите и терасите си. Така се пести електричество и се помага в борбата срещу глобалното затопляне. Очаква се пролетта да настъпи едва в началото на юни, което пък означава, че абитуриентите ще спестят пари за изрязани парцали и ще отидат на баловете си със зимните якета.
Не!изучени от БАН споделиха, че понеже в България всичко е на обратно, е съвсем възможно при нас глобалното затопляне да действа по инвертен начин и вместо времето да става все по-топло, то да застудява. Или направо да ни кара на измръзване.
По официални данни от минусовите температури най-много са пострадали хората отказващи да носят чорапогащници, защото не разбирали колко по-топло би им било с тях. Също и уличните кучета, които умирали от болезнено измръзване, а не както досега от смъртоносна отрова, подхвърлена случайно от съвестни граждани.
beasta
beasta
Студено, нали?
Избери отговор!