Възрастна жена даде 2 милион лева на телефонни измамници

Apr 6, 2012     zhelyo     23418
Пенсионерка, работила дълги години като начална учителка в София, се оказа поредната жертва на безскрупулни телефонни измамници. 72-годишната жена получила обаждане по телефона от мъж, който се представил за лекар от Пирогов.

 

На жертвата той съобщил, че дъщеря ѝ е тежко ранена при пътен инцидент и за операцията са необходими милион и половина лева. 
 

Веднага след като обявил исканата сума, в разговора се включила жена, която се представила за дъщерята и поискала всички спестени пари да бъдат дадени на човек, изпратен от мнимия доктор.

 

Пенсионерката, без да се замисля, приготвила дори с половин милион над исканата сума, просто така - за всеки случай.

 
Жената се усъмнила в истинността на случилото се чак след два месеца, когато гледайки от терасата пространството пред блока, за да не изпусне случайно нещо от живота на съседите, се усетила, че всъщност изобщо няма дъщеря.

 

След това тя подала сигнал до МВР, откъдето се спукали да се смеят и дори съвсем недобросъвестно се опитали да измъкнят някой друг лев от нея.




beasta

Имала - дала. Нали?

Избери отговор!
Край