Осъдиха наемен убиец за неплатени данъци, осигуровки

Jun 2, 2014     zhelyo     4000
ПЛОВДИВ - 35-годишният килър Х.Т. от Пловдив бе осъден на 2 години затвор, след като бе уличен в укриване на данъци и неплащане на осигуровки.


Мъжът не е плащал на държавата през последните 7 години, разкриха шокирани магистрати, като допълниха, че става въпрос за сума от порядъка на няколко десетки хиляди лева.


"Това, че е лицето е самоосигуряващо се, не значи, че не се плащат осигуровки. Свидетели сме на чудовищно неглижиране на дълговете към държавата. 2 години е минималната присъда" - коментира обвинителят по делото.
Х.Т. през периода е извършил над 10 убийства, но само едно е отчетено пред НАП и е преведено ДДС, става ясно от делото.


"Това е поредното доказателство за отношението на властите към малкия и среден бизнес. Това е репресия в името на олигарси" - сподели пред медии адвокатът на осъдения.


zhelyo

Посилни ли са държавните такси за предприемчивия българин?

Избери отговор!
Край